Blog

 
 
 

lull loungewear

 
 
 
Home > Blog
 

Blog

Jak se chovat ekologicky v módě

Milé Lullinky,

jak již dobře víte, my v Lull jsme zastánci ekologické módy, tedy ECO-LOGIC fashion. Co to to ECO-LOGIC vlastně je a jak se k nám přidat si nyní přečtete v článku na našem blogu, který jsme tvořili jen a jen pro Vás. Udělejte si pohodlí, přejeme Vám příjemné sobotní čteníčko!

Čti celý článek
 

Lull znamená klid, pohoda, odpočinek, a to je i čas, který je nejvhodnější pro oblečení Lull

Milé Lullinky,

jako vždy, ani dnes jsme na vás nezapomněli a připravili jsme si pro vás další Sobotní čteníčko. Přečtěte si na našem blogu velmi zajímavý rozhovor s designérkou značky Lull, Zuzanou.


Lull - to je klid, odpočinek, i volný čas, na který se oblečení Lull nejvíce hodí


V článku, který jsme si pro vás dnes připravili vám představíme designérku a zakladatelku značky Lull, Zuzanu Bačkádyovú, která nám velmi ráda a ochotně poskytla rozhovor o všem, co zajímá vás i nás.

Jednatřicetiletá Zuzana Bačkádyová se narodila v Topolčanech, ale momentálně žije se svou krásnou rodinkou ve vesničce u Senici. Má vystudovanou Ekonomickou univerzitu v Bratislavě a momentálně je to už šestý rok, který se věnuje se svým partnerem značce Lull.

 

Čti celý článek
 

„Fast fashion“ vs. „slow fashion“

Milé Lullinky,

rubrika Sobotní čteníčko na vás už netrpělivě čeká. Co nového se na našem blogu dozvíte?


Určitě jste už někde zachytili slovní spojení "slow fashion". Nebo se mýlíme? Ať je vaše odpověď jakákoliv, my vás teď tímto fenoménem doby provedeme v našem čerstvém článku. Podotýkáme, že naše značka nesmí v ničem zaostávat a se slow fashion se Lull všemožně kamarádi.

Pohodlně se usaďte, vezměte si do ruky šálek kávy nebo čaje a přejeme vám příjemné čtení!

Čti celý článek
 

Kolekce Podzim/Zima 2015

3.09.2015

Nové věcičky z dílny Lull na sezonu Podzim / Zima 2015 jsou venku! V této kolekci jsme si na látkách dali extra záležet, aby byly nejen měkoučké, ale hlavně kvalitní.

Přinášíme Ti hodně praktických kousků z těch nejlepších materiálů ... S přicházejícím podzimním obdobím všichni začínáme opět trávit více času v našich útulných domovech. Na doma jsme pro Tebe připravili sérii huňatých županů, funky pyžamové kalhoty, pohodlné legínky a trička, se kterými si snadno dotvořit svůj lullinkovský setík.
Tentokrát jsme se zaměřili více i na věci na ven. V nabídce najdeš kromě praktických tepláků a teploučkých legín i dlouhé podšité mikiny. S těmito kousky již více nemusíš přemýšlet, co na sebe. Měkoučká věcičky se jednoduše kombinují a vytvoří Ti dokonalý outfit na každý den.
Nesmíme opomenout i kategorii kardiganů, které jste si tak velmi oblíbili. Více designů, více střihů, více různých materiálů. Už netřeba nic víc říkat, už je to na Tobě, který kousek si vybereš.

 

 

Jak vybíráme naše látky

14.6.2015

Sice jsme v našem prvním díly Intra do výroby psali, že se budeme věnovat výrobě kardiganů, rozhodli jsme se však jinak, doufáme, že to bude v konečném důsledku logičtější ... Celá naše tvorba pro danou kolekci začíná výběrem látek. A pak se děje všechno ostatní, ale o tom až příště ... Ať se líbí, přejeme Ti příjemné čtení ... Vše začíná výběrem látek ... Výběr látek má také svoji posloupnost, dokud se dostaneme ke konečnému výběru a objednávce. Nejnovější trendy a novou nabídku top evropských výrobců máme možnost vidět na různých veletrzích, my už pravidelně navštěvujeme jeden z nejprestižnějších, a to Premiére Vision, který se koná pravidelně 2x ročně v 5 světových metropolích. Nám nejbližší je Premiére Vision v Paříži. Nabídka je opravdu rozmanitá a každý, kdo pracuje v oblasti módy jistě najde to, co hledal. Najdete zde úplně všechno. Od výrobců přízí, látek, šicích strojů, až po výrobců doplňkových materiálů jako jsou etikety, knoflíky, zipy apod.
 

 


 

Návštěvu takového eventu doporučuji každému, kdo pracuje v módě. Pokud se chceme vymlouvat, že na Slovensku nejsou možnosti, po návštěvě tohoto eventu zapomenete na všechny omezení a vaší kreativitě se otevřou dveře nekonečných možností. Já sama jsem se tam cítila jako Alenka v říši divů. Když po zkušenostech se slovneskými výrobci, kteří po většině mají velmi omezené výrobní možnosti se ocitnete na takovém místě, máte pocit, že konečně jste tam kde jste už od začátku chtěli být.


 

Pokud si myslíte, že musíte vyrábět tisíce výrobků, abyste si mohli něco dovolit, není to tak. Takový byl i můj předsudek předtím, než jsem takový veletrh navštívila. Myslela jsem si, že minimální množství na odběr se budou pohybovat v tisících kusech. Pravda je však taková, že tyto firmy se také musí velmi snažit, pokud si chtějí udržet své místo na trhu, a že také potřebují hodně malých odběratelů jako jsme my, aby přežili v dnešním světě módních řetězců a levných dovozů z Asie.

Pro nás na tomto veletrhu byla nejpodstatnější sekce úpletů, kterou když jsme chtěli celou projít, trvalo nám to celý jeden den a půl. Většina vystavujících výrobců je z Evropy, ale najdou se tam i mimoevropští jako např. japonci, jejichž stánky jsem záměrně nenavštívila, neboť jejich nabídka byla pro nás jednoznačně nejzajímavější, ale zároveň i nejméně dostupná. Jakož iv jiných oblastech iv textilním průmyslu jsou velmi inovativní a nejvíce se odlišovaly od ostatních.


 

Jak se navazuje spolupráce s výrobci? 
Každý výrobce vystavuje ve svém stánku nabídku na další sezónu. Například teď v únoru se vystavovali látky na sezonu Jaro / Léto 2016. V každém stánku si postupně vybíráme vystavené látky na ramínkách, o které bychom potencionálně měli zájem. Sepíšeme objednávku tzv. "Hangers", které nám výrobce zašle na naši adresu zdarma spolu s cenovými podmínkami a podmínkami výroby. Poté jak se vrátíte z veletrhu se můžete těšit, že vám začnou chodit všechny vybrané "hangers" spolu s ceníkem. Když si postupně shromáždíte všechny vzorky začíná další selekce. Tady už musíme myslet i na to, co z dané látky chceme vyrobit, zda nám zapadá do celé kolekce, zda se hodí s ostatními, zda je dostatečně měkoučká a neméně důležitý je i ekonomický aspekt, tedy zda si ji cenově a množstevně víme dovolit.

Když už máme jako tak jasno, co z čeho by se dalo udělat, ještě předtím než napíšeme výrobci s požadavkem o "sample" tj vzorek 1-5 metrů, si ze vzorku odstřihneme kousek a dáme si ho vyprat dle instrukcí. Pokud látka projde tímto prvním testem, tedy látka se nějak výrazně nesrazí a nežmolkuje, a zachová si svůj původní vzhled, požádáme výrobce o "sample" na vyzkoušení si materiálu.

Za takovou vzorek se již ve většině přípradě platí. Když nám výrobce zašle materiál, začíná skutečné testování materiálu, zda je vhodný pro daný typ produktů, jak se chová při nošení, což dělá při opakovaném praní, zda je příjemný na nošení a pod. Z našich zkušeností je toto velmi důležitá součást při výběru materiálů, nakolik nás může mnoho věcí překvapit, pokud si je řádně odzkoušeno.
Z vlastním zkušeností, ale ani toto někdy nestačí, aby nás některý materiál nemohl překvapit. Jelikož jedna věc je vyzkoušení vzorku, a druhá je pro nás vyrobena metráž, která se může někdy svými vlastnostmi lišit. Čili Další fáze testování probíhá již na výrobcích z pro nás vyrobeného materiálu. Tento poznatek jsme také nabyli až praxí, kdy se nám stalo, že látka byla ve své finální podobě v podstatě ok, až na to, že velmi pouštěla ​​z vnitřní strany "chlupy". Toto chlpenie po pár otěže sice přestalo, ale potřebovali jste dávku trpělivosti, dokud jste se toho zbavili. Asi by nám o tom naše Lullinky věděli vyprávět.

U nás v Lull, si vždy když něco nejde podle našich představ řekneme, že všechno zlé je pro něco dobré. Učíme se na vlastních chybách a všechny zákaznice, kterým tento problém překážel natolik, že chtěli věcičky vrátit dostali od nás ten nejvstřícnější servis, abychom tento problém dokázali vyřešit k jejich spokojenosti, jelikož si velmi vážíme, že se k nám vracejí. 
A co dodat na závěr? Že už teď se velmi velmi těšíme na novou kolekci. Prvotní výběr látek máme za sebou a už teď můžeme říci, že máte se na co těšit, prvotřídní kvalita od top evropských výrobců, zpracovány pomocí nejnovějších technologií, takové měkoučké a jemňoučké, jaké jsme ještě neměli.

 

Čti celý článek
 

Backstage video Spring/Summer 2015

20.5.2015

Prohlédni si jak to vypadalo na našem posledním focení!

Děkujeme tímto všem zúčastněným, hlavně skvělému fotografovi Jakub Čajko za nádherné fotky a i za toto videjko.
Neméně důležité byly i naše modelky: Kristína Gašparíková, Dominika Zelenikovo, Lucia Gulišová, Nika Sigl
O vizáž se postarala: Hanka Lednárová

Děkujeme ještě jednou !!

 

 

Zákulisí video AW 2014

09.11.2014

Nabízíme exkluzivní pohled do zákulisí focení naší kolekce Podzim / Zima 2014.Týmto všem zúčasteným děkujeme za skvěle odvedenou práci a super atmosféru. 

 

 

AW 2014 Photoshoot

9.1.2014

Krátke video o tom, ako to prebiehalo na našom poslednom fotení... Všetkých zúčastnených týmto pozdravujeme..

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 48 z 48