Premiére Vision Paris

 
 
 

lull loungewear

 
 
 
Home > Blog > Premiére Vision Paris
 

Premiére Vision Paris

THE GLOBAL EVENT FOR FASHION PROFESSIONALS

Pokud se pohybujete v módě, tak jste již určitě o Premiére Vision slyšeli, jedná se totiž o největší veletrh látek na světě! A kdyby jen látek! Premiére Vision nabízí absolutně vše, co stojí za každým kouskem oblečení. Od nákupu přízí na výrobu látek, přes výrobu pleteného zboží, nabídku designových potisků, prodej všeho druhu doplňkového materiálu, až po šití. Za každým kouskem oblečení je skutečně dlouhá cesta!

Tento veletrh již pravidelně navštěvujeme, protože právě zde můžeme najít to nejlepší ze všeho na jednom místě. Tentokrát jsme se rozhodli Vás tam vzít spolu s námi prostřednictvím našich Instastories (@lullloungewear) a tak zachytit atmosféru v přímém přenosu. Když náhodou ne, nevadí, protože právě proto je zde tento článek.

Šest velkých hal naplněných vystavovateli z 57 zemí světa v hlavním městě módy. Loni navštívilo Premiére Vision 27 000 návštěvníků. Veletrh je rozdělen do šesti sekcí. Yarns / příze /, Fabrics / látky /, Leather / kůže /, Designs / Designové (potištěné) látky /, Accessories / doplňky /, Manufacturing / výroba /. Nás zajímala především sekce látek, která se dále rozděluje na další kategorie. Dohromady 770 vystavovatelů. Tentokrát jsme si na veletrh vyhradili celé 3 dny, abychom stihli vše, co jsme si naplánovali. Přesto to nebylo snadné a opět jsme si museli stanovit priority a časový plán, aby se nám to opravdu podařilo. Škoda, že jsme si nezapnuli krokoměr, museli jsme nachodit několik kilometrů denně. Technicky není možné zvládnout celý veletrh za 3 dny, každý designér si musí zvolit svou oblast, v níž se pohybuje.My jsme se soustředili hlavně na sekci Knits / úplety /, high fancy, upper Jeanswear, (dvě haly) a doplňky (jedna hala). Na začátek jsme zvolili nové kolekce již ověřených výrobců, ale rovněž jsme prošli všechny ostatní výrobce v rámci Evropy.

zdroj: www.premierevision.com

Nové měkoučké úplety, ze kterých by byly ideální tepláky nebo mikiny, či lehounké splývavé materiály ideální na trička či letní šaty. Pokud trochu sledujete trendy v oblasti textilních materiálů, určitě jste už slyšeli o novém vlákně zvaném Tencel®, který je v současnosti velmi populární díky svým vlastnostem vytvořený firmou Lenzing. Mnoho výrobců látek začalo toto vlákno využívat při výrobě látek, o čem se mluví, jako o nové éře v textilním průmyslu. My tyto látky také zbožňujeme, takže se určitě objeví i v našich nejbližších kolekcích. Kromě materiálů a barev, které jsou pro Lull typické, jsme našli i novinky, kterými Tě určitě překvapíme. Po návštěvě sekce High Fancy jsme byli nadšeni. Už teď se nemůžeme dočkat nových kardiganů či kabátů, které z těchto látek mohou vzniknout.

Nevynechali jsme ani sekci Upper Jeanswear, kde se výrobci soustředili na materiály vhodné pro výrobu jeansů nebo kalhot. Nabídka byla velmi pestrá a zajímavá. Zde jsme také vybrali různé trendové materiály, které jsou nadčasové a zároveň IN.Půl dne jsme si vyhradili i na sekci Doplňků, které se soustředily v Hall 4. Přibližně 300 výrobců, kteří jsou rozděleni do sekcí: Garments (oděvy), Leather goods (kožené zboží), Footwear (boty), Jewellery (šperky), Lingerie (spodní prádlo). 

V této sekci jsme se zaměřili hlavně na firmy zabývající se výrobou knoflíků a zapínání. Těšíme se na vybrané vzorky a na možnost zakomponování do našich kolekcí.

Premiéra Vision Paris se koná 2x ročně, vždy s pořádným předstihem co se sezón týká. Zatímco Ty se soustředíš na to, co je teď a zajímají Tě trendy a kolekce Podzim / Zima 2017/2018, lidé, kteří pracují v módním průmyslu, musí předběhnout dobu a vše stíhat. Proto byly již nyní představeny kolekce na sezónu Podzim / Zima 2018/2019. Jak jsme zmínili, za každým kouskem je pořádně dlouhá cesta, proto se s jeho přípravou musí začít s dostatečným předstihem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
gtag('config', 'AW-861954096');